בית הספר

כדי שליבן של התלמידות ירצה ללמוד יש לכוון את אופי המקום אליהן, ולייצור סביבה לימודית ידידותית מכילה ומזמינה. החינוך ראוי שיתבצע על פי דרכו של התלמיד כדי להגיע לתכלית שהיא הקניית ידע אך גם ובעיקר הקניית ערכים ואורח חיים מוסרי.

מאפייני בית הספר שלנו

לימודי אומנות – אומנות מאפשרת לנו למצוא את עצמנו לגלות את היצרתיות ולהעביר אותה הלאה טיפול באמנות נועד להעניק לתלמידות את היכולת להתבטא בעזרת היצירתיות שבתוכן. כל תלמידה שיוצרת עוברת תהליך בו היא מגלה את המחשבות והרגשות המובעים באמנות ואת משמעותן, ובכך מגלה תובנות והבנה מעמיקה יותר לגבי עצמה ודרכי התמודדות שונות עם האנשים סביבה. פעילות בית ספרית במהלך השנה-"קיץ וחורף וסתיו והאור הנודד כנסיך מאוהב וצינת הכסף וחום בזהב סובבים והולכים בגלגל השנה"

בשגרה הלימודית המבורכת בבית הספר אנו משלבים אירועים ופעילויות שונות  ,בחגים ובימים מיוחדים כמו ראשי חודשים,חג הסיגד,פורים חנוכה,ימי הזכרון ועוד אפשר להרגיש באוויר את רוח ההתחדשות את היציאה מהשגרה הברוכה ואת הסמליות שכל חג מסמל עבור כל אחת מהתלמידות ועבור כולנו כעם אחד.

מועצת תלמידים-כל פעם שתלמיד שותף פעיל בלמידה ולומד משהו בכוחות עצמו הוא רוכש עוד ביטחון ביכולות שלו.

באולפנה פועלת מועצת תלמידים שנבחרה בבחירות חשאיות, בהן נטלו חלק כל התלמידות. מועצת תלמידות פעילה וערכית, בנושאים שונים : השתתפות בכתיבת תקנון בית ספרי, קביעת ושינוי חוקים בהתאם לדרישת התלמידות תוך שיתוף פעולה עם ההנהלה, קיום פעילויות שונות לרווחת התלמידות ויציאה לימי הכשרה ולימוד בנושאים שונים ,בשיתוף עם מועצות תלמידים מבתי ספר אחרים.

נתוני בגרות-"אין אדם למד אלא במקום שליבו חפץ"-

כדי שליבן של התלמידות ירצה ללמוד יש לכוון את אופי המקום אליהן, ולייצור סביבה לימודית ידידותית מכילה ומזמינה. החינוך ראוי שיתבצע על פי דרכו של התלמיד כדי להגיע לתכלית שהיא הקניית ידע אך גם ובעיקר הקניית ערכים ואורח חיים מוסרי. הדרכים המובילות אל התכלית הן רבות ומגוונות ובאולפנה אנו שואפים לתת לכל תלמידה את היכולת לביטוי עצמי ולהצלחה .

באולפנה קיימת סביבה לימודית המובילה מהלך של פיתוח מודל חינוכי חדשני אנו מאפשרות לכל בת לגשת לבגרות מלאה תוך שימת לב מלאה ליכולותיה ולקשיים שהיא עוברת בתהליך הלמידה .בנוסף למקצועות החובה בהן נבחנות התלמידות אפשר ללמוד באולפנה גם במגמות כמו:פסיכולוגיה,עיצוב שיער,קונדיטוריה ועוד.כ50% מתלמידות האולפנות זכאיות לבגרות מלאה אשר פותחת בפניהן חלון הזדמנויות רחב ומאפשרת להן להשתלב בלימודים גבוהים ובעבודות מגוונות בסיום לימודיהן באולפנה.